Instrukcja korzystania ze strony BIP

Serwis internetowy BIP zaprojektowany jest zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. Nr 10 poz. 68).
Dołożyliśmy wszelkich starań aby serwis był jak najbardziej funkcjonalny i przejrzysty.

W celu ułatwienia korzystania z naszego Biuletynu Informacji Publicznej opracowaliśmy poniższy poradnik dotyczący sposobu korzystania z jego funkcjonalności.
Korzystanie z niniejszego Biuletynu Informacji Publicznej nie różni się od przeglądania innych dostępnych w Internecie stron www.
W lewej kolumnie portalu BIP towarzyszy Państwu menu zawierające zakładki: Strona główna, Instrukcja, Redakcja, Misja i strategia, Program działania, Deklaracja dostępności oraz menu podmiotowe i przedmiotowe.

Aby wyświetlić treść informacji należy „kliknąć” lewym przyciskiem myszy na wybraną nazwę pozycji w Menu lub w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlonej listy.

W lewym dolnym rogu strony znajduje się moduł wyszukujący, umożliwiający szybsze wyszukanie żądanej informacji. Aby z niego skorzystać, należy w pustym polu wpisać słowo kluczowe, a następnie nacisnąć na klawiaturze przycisk „Enter”. Po wykonaniu ww. czynności wyświetlą się wszystkie wyniki wyszukiwania zawierające  odnośnik, umożliwiający bezpośrednie przejście do wybranego artykułu.

Treść informacji publikowana jest jako tekst oraz załączniki w postaci plików do pobrania.

Wyżej wymienione elementy umożliwiają poruszanie się po stronie, a także dostęp do informacji publicznych dotyczących Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Każdą z udostępnionych publicznych informacji zawartych na stronie BIP Muzeum Okręgowego w Rzeszowie można skopiować lub wydrukować.

 

Skip to content